Haberler ve Sosyal Sorumluluk Projeleri


Dofer, 30 Mart – 3 Nisan 2020 tarihlerinde Almanya “Wire Düsseldorf” fuarı Hall14/E20 standında tüm Avrupa ile buluşuyor.

Dofer Road Tunnel 4. Uluslararası Karayolları, Köprüler Ve Tüneller Fuarına Katıldı

Dofer ailesi olarak 9 – 11 Ekim arasında Congresium - Ankara’ da düzenlenen Road Tunnel 4. Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarına katılım gerçekleştirdik.Dofer Gençlerin Spor Faaliyetlerini Destekliyor…

Dofer ailesi olarak sporun gençler ve toplumumuz için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz ve sporcularımızın yanındayız.

Bu bağlamda Dofer, Türkiye Gençler Basketbol Ligi’nde mücadele eden TED Kolejliler Spor Kulübü Gençler Basketbol Takımı ve Oyuncularına forma sponsoru olarak destek vermiştir.Ted Kolejliler Spor Kulübü başkanı Sayın Kerem MAĞDENLİ şirketimizi ziyaret ederek 2018- 2019 sezonunda sporculara vermiş olduğumuz destekten ötürü Dofer ailesi adına Yağmur DOĞAN'a teşekkür plaketi takdim etti. Desteğimiz 2019-2020 sezonunda da devam etmektedir.

Dofer tüm sporculara başarılar diler.

Hiçbir Şey Eğitime Engel Değil!

Dofer 2017 yılında başlattığı “Eğitimde Sıfır Engel” projesi kapsamında Ankara Altındağ’da yer alan Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler Okulu’nda, engelli öğrenciler için özel olarak geliştirilen el sanatları sınıfının iyileştirilmesi çalışmalarını üstlendi.


Proje kapsamında;
• Ayrılmış olan mevcut sınıfın asma tavanı, parke zemini ve kalorifer peteklerinin muhafazası,
• Öğrencilerin tekerlekli sandalye ile rahat çalışabileceği özel masa temini,
• Daha konforlu bir eğitim sahası için rahat çalışma sandalyelerinin yapımı,
• Öğrencilerin el sanatları dersinde kullanılacakları alet, kumaş, iplik vb. kırtasiye ürünlerinin temini,
• Yapılmış çalışmaların sergilenebilmesi için ihtiyaç duyulan sergi dolabı ve sergi raflarının yapım
işlemleri başarıyla gerçekleştirildi.

Yapımı ve malzemelerin temini tamamlandıktan sonra Dofer temsilcilerini makamına davet eden Okul Müdürü Sayın Mustafa BOZKAYA, el sanatları sınıfını eğitime yeniden kazandıran Dofer A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mert DOĞAN’a teşekkür plaketini takdim etti.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması konusunda tüm işadamlarının elini taşın altına sokması gerektiğine değinen Mert DOĞAN, “Eğitimde Sıfır Engel” projesinin, yapımı tamamlanan bu sınıfla sınırlı kalmayacağını belirterek, yeni etkinlikler için öğrencilere yardımcı olacağının bilgisini verdi.

Plaket takdiminin ardından, düzenlenen sınıfın yeni halini görmek üzere okul müdürü ve öğretmenler öncülüğünde küçük bir okul gezisi yapıldı.

DOFER 2004 Temel Atma Töreni - Organize Sanayi Bölgesi-ANKARA-TÜRKİYE

2004 yılında başkent organize sanayi bölgesinde bulunan fabrikamızın temel atma töreni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, devlet bakanları Beşir Atalay, Ali Babacan, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Ankara Valisi Yahya Gür ile milletvekilleri ve üst düzey bürokratların katılımı ile yönetim kurulu başkanımız Mustafa DOĞAN ve yönetim kurulu başkan yardımcımız Yağmur DOĞAN eşliğinde yapılmıştır. Temel atma töreniyle başlayan üretim faaliyetlerimiz bugün tüm hızıyla 2 fabrikamızla 3 tesisimizle devam etmektedir.